ПРАВИЛА ВНУТРІШНЬОГО РОЗПОРЯДКУ
ТА ПОВЕДІНКИ ДЛЯ УЧНІВ
1. Загальні положення
1.1. Учні зараховуються до школи на підставі заяви батьків (1-9 класи) та особистої заяви (10-11 класи), а також при наданні необхідної документації (медична картка, особова справа, документи про освіту).
1.2. Кожен учень навчається в школі відповідно до наказу по школі в закріпленому класі. Вільний перехід з класу в клас для навчання заборонений.
1.3. Навчальні заняття починаються відповідно до розкладу, затвердженого директором школи. Кожен учень повинен приходити в школу не пізніше, як за 15 хвилин до початку занять.
1.4. До початку уроків і між ними учні повинні знаходитися в навчальних приміщеннях будівлі школи. Забороняється знаходження в навчальних кабінетах школи без учителя.
1.5. Під час навчально-виховного процесу порядок в школі забезпечує черговий клас на чолі з черговими вчителями і черговим адміністратором. Виконання їх вимог обов’язкове для всіх учнів.
2. Зовнішній вигляд
2.1. Зовнішній вигляд є «візитною карткою» кожної людини. Учень повинен з'являтися до школи у шкільній формі, прийнятій навчальним закладом. На уроки трудового навчання учень має приносити робочий одяг.
2.2. Заборонено: носити джинси, блузи, що оголюють живіт та спину; прикраси; некоректно проявляти емоції; користуватися чужим спортивним одягом або взуттям, використовувати спільний посуд під час їжі.
2.3. Головний убір, сонцезахисні окуляри, рукавички тощо слід зняти при вході до приміщення.
2.4. Не дозволяється перебування у приміщенні школи у верхньому одязі.
3. Користування електронними засобами
3.1.Учні не можуть користуватися під час занять радіо, програвачами компакт-дисків, мобільними телефонами, іншими електронними засобами під час навчально-виховного процесу
3.2. Використані під час занять вказані предмети підлягають вилученню на час навчального процесу.
3.3. Навчальний заклад не несе відповідальності за зникнення або псування особистих речей учнів.
4. Навчання
4.1. Учні повинні приходити в школу з виконаним домашнім завданням, мати щоденник, підручники, зошити і інше навчальне приладдя, згідно розкладу.
4.1. На уроках учень зобов'язаний виконувати вимоги вчителя. Вчитель не повинен витрачати час уроку на дисциплінарні питання. Про учнів, які заважають проходженню навчального процесу, вчитель повідомляє класного керівника або подає доповідну записку черговому адміністратору.
4.2.Учень, який з'явився в клас після дзвоника, зобов'язаний подати щоденник учителю для відповідної відмітки.
4.3. На уроці учні повинні дотримуватись дисципліни, бути уважними по відношенню до вчителя і однокласників, виходити до дошки з щоденником, дотримуватися морально-правових і етичних норми в міжособистісному спілкуванні:
- коли входить учитель, встати й привітати його, після чого з його дозволу сісти на своє робоче місце;
- якщо необхідно звернутися до вчителя, підняти руку;
- коли вчитель звертається до всіх учнів, вони мають припинити роботу й уважно вислухати зауваження, інструктаж;
- виходити з кабінету можна тільки після дзвінка і з дозволу вчителя;
- використовувати навчальний час для виконання завдання і не відволікатися розмовами, своєчасно й якісно виконувати доручену справу.
5. Урок фізичної культури
5.1. Учні, звільнені від занять з фізичної культури, обов'язково мають подати медичну довідку ВКК відповідного зразка.
5.2. Усі звільнені мають бути присутні в спортивній залі від початку до кінця заняття, незважаючи на термін звільнення.
5.3. Під час занять фізичною культурою обов'язково слід мати встановлений спортивний одяг (спортивний костюм, шорти, футболку, взуття на м'якій основі).
6. Щоденник учня
6.1. Щоденник є офіційним документом учня. Учень зобов'язаний постійно мати при собі щоденник, подавати його на першу вимогу адміністрації, класного керівника, вчителя – предметника, належним чином зберігати його та подавати батькам для підпису.
7. Відсутність учня на занятті
7.1. Якщо учневі необхідно бути відсутнім під час занять, батьки повинні особисто повідомити класного керівника або заздалегідь подати заяву на ім'я директора.
7.2. Про будь-яку незаплановану відсутність необхідно повідомити того ж дня, можна зателефонувати та пояснити її причину. За відсутності учня батьки особисто подають пояснювальну записку.
7.3. Відсутність через хворобу має бути підтверджена медичною довідкою не пізніше як на наступний день після повернення учня до школи.
7.4. Відсутність не звільняє від контролю знань. Учень, який пропустив заняття з поважної причини, зобов'язаний першим звернутися до вчителя, погодити з ним форму відпрацювання, час виконання контрольної роботи.
8. Дотримання правил гігієни
8.1. Учні школи повинні дотримуватись правил особистої гігієни, слідкувати за чистотою класних кімнат, шкільного приміщення та подвір’я. Обов’язково здійснювати щоденне вологе прибирання та щотижня проводити санітарну годину.
8.2. Учні повинні стежити за своїм зовнішнім виглядом. Волосся учнів повинно бути акуратно укладеним або підстриженим, обов'язково чистим. Одяг і взуття учнів повинні бути чистими, охайними, з урахуванням етичних і естетичних норм культури одягу для державних установ.
8.3. Приймати їжу можна тільки в приміщенні шкільної їдальні, заздалегідь помивши руки з милом.
9. Вимоги безпеки під час навчально-виховного процесу
9.1. Щоб уникнути нещасних випадків і травмувань, кожен учень повинен дотримуватись правил особистої безпеки, а саме:
9.1.1. Не підходити і не чіпати незнайомі предмети і тварин.
9.1.2. Не висовуватися з вікон шкільної будівлі.
9.1.3. Не спілкуватися з незнайомими людьми, що викликають підозру.
9.1.4. Не доторкатися мокрими руками електричних приладів, дротів електроустановок, що знаходяться в будівлі школи і шкільному дворі.
9.1.5. До і після початку занять, під час перерв не бігати в приміщенні школи.
9.1.6. Під час уроків, лабораторних та практичних робіт виконувати лише ті завдання, які поставив учитель.
9.2. Учням категорично заборонено приносити в школу легкозаймисті, вибухонебезпечні та колючі предмети, сірники і запальнички.
9.3. При створенні конфліктної ситуації в час навчально-виховного процесу учням категорично забороняється самостійно її вирішувати. Такі ситуації необхідно вирішувати тільки із залученням вчителя, класного керівника або адміністрації школи.
9.4. Учням забороняється без дозволу працівників школи знаходитися поблизу встановленого устаткування, приладів і інших предметів, що представляють небезпеку для здоров'я і життя.
9.5. Освітлення школи - електричне. Включати в мережу електронагрівальні та інші електроприлади і апарати дозволено тільки працівникам школи за допомогою справних з'єднань. Самовільна експлуатація учнями електронагрівальних приладів і електроустаткування категорично забороняється.
9.6. При виявленні несправності електропроводки або електроустаткування учні негайно повинні повідомити про це вчителя або будь-якого працівника школи.
9.7. У випадку виникнення вогненебезпечної ситуації в будівлі школи або шкільному дворі, учні зобов'язані повідомити про це вчителя або будь-якого працівника школи. Самостійно ліквідовувати займання електропроводки категорично забороняється!
9.8. Якщо учень став свідком нещасного випадку, що відбувся в будівлі школи або шкільному дворі з учнями або працівниками школи, він зобов'язаний надати посильну першу долікарську допомогу, оповістити про те, що трапилось будь-якого дорослого, що знаходиться в школі.
10. Паління та вживання алкоголю
10.1. Заборонено палити й вживати слабоалкогольні та алкогольні напої у приміщенні та на території школи.
.